Skauti: vytvořili Virtuální klubovnu, pátrají po osudech Hrdinů války a nastavují pravidla pro omezenou činnost
Co dělali Skauti v první vlně pandemie koronaviru, která začala omezovat jejich činnost?
Během pouhých dvou týdnů vytvořili skauti aplikaci Virtuální klubovna, díky které se mohou celé oddíly scházet i v době koronavirové krize. Virtuální klubovna umožňuje skautským vedoucím připravovat interaktivní schůzky, komunikovat se skauty a skautkami z oddílu, nebo jim zadávat rozličné úkoly a výzvy. Tvůrci chtějí pomoci skautským oddílům po celém světě, už týden po spuštění provozu bylo založena stovka virtuálních kluboven v Česku, Evropě i Asii.
Skauti a skautky si připomínají Hrdiny války a pátrají po jejich osudech
Více než sedm set skautů a skautek položilo své životy za 2. světové války – v boji, jako oběti rasové nenávisti, či vinou jiných tragických okolností. Někteří z nich padli právě během osvobození Československa, jehož pětasedmdesáté výročí si letos připomínáme. Osudy skautských hrdinů a hrdinek mapují současní skauti a skautky díky projektu
Hrdinové války, zpracováno je již sto příběhů.
Jedním z nich je i příběh
Františka Himla. Jaroslav Foglar později jeho portrétní fotografii vydával za předobraz Mirka Dušína z Rychlých šípů, když chtěli čtenáři vědět, zda Mirek opravdu žil. Byla to ovšem pouze jeho další mistrná mystifikace, kterou kolem Rychlých šípů celoživotně rozehrával. Jestli si ho Jestřáb vybral nejen kvůli podobě, ale i tragickému osudu nevíme, ale možné to je.