Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Albert je čtvrtek 21.11.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Katalog pro pedofily? - Národní centrum bezpečnějšího internetu varuje před zveřejňováním fotografií dětí na veřejných web stránkách

Jak bezpečné či nebezpečné může být zveřejňování fotografií dětí na Internetu?

       Umístili jste si do profilu na Facebooku hezkou fotografii? Takovou, která vám lichotí nebo vás ukazuje v lepším světle? A co facebookové fotografie vašich dětí? Kolik z nich je lichotivých, kolik legračních, kuriózních, zesměšňujících, nahatých? Dívají se na ně pouze vaši přátelé, anebo kdokoliv na celém světě?

      Mnozí z vás odpoví: nesmysl, přece nebudu každému ukazovat lechtivé či směšné fotografie potomků! Všechny ostatní důrazně varujeme: neposílejte obrázky svých ratolestí na zcela veřejné, často pochybné web stránky! Zejména, pokud neznáte provozovatele a nevíte, jak bude dále s fotografiemi nakládáno. Takový obrázek si může stáhnout kterýkoliv uživatel internetu. A jistě si nepřejete, aby obrázek vašeho dítěte skončil v katalogu pedofila...

      Příkladem sporných soutěží mohou být například tyto, které právě probíhají na stránkách Facebooku a porušují hned několik jeho pravidel:
* Soutěž o nejkrásnější miminko na FB -- stav k 12. 9. 2011: "1.933 uživatelům se to líbí"
* Nejkrásnější dítě soutěž 2011 -- stav k 12. 9. 2011: "18.485 uživatelům se to líbí"

      O etických pravidlech nemluvě: malé děti se nerozumnému chování svých rodičů bránit nemohou.
---

      Internetová Horká linka (www.horkalinka.cz) sbírá podněty veřejnosti -- podezření na nezákonný obsah internetových! stránek. Hlášení se může týkat i takových, které na první pohled vypadají nevinně, jako například již zmíněné, soutěžní. Na základě hlášení, po následném posouzení vyškoleným expertem Horké linky, je v podobných případech kontaktována irská pobočka Facebooku. V rámci evropské sítě INSAFE/INHOPE má Horká linka na tuto pobočku přímý kontakt. Zde se předanými stížnostmi prioritně zabývá kompetentní osoba - ověřovací proces pokračuje. Jestliže je potvrzeno porušení závazných pravidel, jsou stránky provozovatelem zrušeny.

      Horká linka přijímá zejména hlášení, týkající se nezákonného a nevhodného obsahu na internetu, jako je dětská pornografie, dětská prostituce, obchod s dětmi, pedofilie, věkově nepřiměřený obsah, ostatní nelegální sexuální praktiky, rasismus, xenofobie, sebepoškozování, výzvy k násilí a nenávisti, šíření drog atd. Pro zaslání stížnosti můžete použít formulář Horké linky: www.ohlaste.horkalinka.cz či e-mail: ohlaste@horkalinka.cz. Pro lepší představu o! negativních jevech nahlédněte na stránku: http://horka-linka.! saferint ernet.cz/co-je-nezakonne-a-co-nevhodne.

      Národní centrum bezpečnějšího internetu je členem celoevropské sítě národních osvětových center bezpečnějšího internetu INSAFE a mezinárodní sítě horkých linek INHOPE.

       Jedním z projektů Národního centra bezpečnějšího internetu je Saferinternet.cz, spolufinancovaný Evropskou komisí. Tento osvětový projekt usiluje o zvýšení povědomí o bezpečnějším užívání internetu. Podporuje vzdělávání a výzkum v této oblasti, a to zejména dětí, kterým ubližuje nevhodné a závadné chování na internetu. Poskytuje pomoc, působí proti šíření ilegálního, zejména pedofilního a extremistického obsahu na internetu.

      Cílem projektu je osvěta a snaha propagovat pozitivní obsah a zodpovědné chování na internetu. Projekt také poukazuje na nevhodný obsah pro různé skupiny uživatelů, na projevy ohrožujícího chování v online prostředí a poskytuje rady, jak se takovým případům vyhnout.

     Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci se svými partnery pořádá konference, semináře, přednášky a školení, zaměřené na oblast bezpečnějšího užívání internetu a prevenci internetové kriminality.
Národní centrum bezpečnějšího internetu se snaží aktivně sledovat trendy a přinášet aktuální informace, týkající se vývoje v oblasti online technologií a rizik, které se v této souvislosti objevují. K nim samozřejmě patří i oblast sociálních sítí, komunitních serverů a mobilních technologií, které nabývají v posledních dnech na stále rostoucí popularitě.

  • Autor: Redakční poštou
  • Datum publikace: 22.09.2011
  • Článek zařazen do: Internet
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 1652 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0033 sec. | Aktuálně máme v databázi 8398 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha