Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Albert je čtvrtek 21.11.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Proč bylo obnoveno Sdružení klubů správných kamarádů ČR

V letech 1992 až 2003, působilo sdružení dětí a mládež Sdružení klubů správných kamarádů ČR, které v březnu 2003 zastavilo svoji činnost. Nyní bylo zhruba po pěti letech obnoveno.

     Na léta 1992 až 2003 si pamatuju jako člen pamětník. Nepamatuji sice úplný vznik tohoto sdružení, které se původně jmenovalo Sdružení klubů správných kluků ČR, protože v té době mi bylo pouhých pět let. Do dění jsme se zapojil zhruba o sedm let později ve svých dvanácti letech.


     SKSK ČR v tehdejší podobě sdružovalo malé dětské kluby ve střediscích a v oblastech. Naše středisko mělo číslo 1 a jmenovalo se Bratrstvo. Dodnes funguje spolu s 2. střediskem Tuláci jako samostatné uskupení BraTul.


     Proč se SKSK ČR rozpadlo a proč se v těchto dnech obnovila jeho činnost? Na to jsme se zeptal místopředsedy SKSK ČR Míly Fučka.


     ?SKSK ČR zaniklo proto, že se rozdělilo na tři oblasti, které mezi sebou nedokázaly dost efektivně spolupracovat. Byla to oblast BraTulu, která jela klasickým klubovým způsobem a neměla zájem o jinou práci. Chtěla mít svoji volnost, kterou jí zaručovaly tehdejší stanovy SKSK ČR. Druhou skupinou byla část lidí, která dělala akce pro děti z dětských domovů a měla snahy a požadavky, aby se do těchto aktivit zapojili všichni v SKSK ČR. A třetí malá část působila v centru Prahy a podílel se částečně také na akcích pro děti z dětských domovů, a to původně v dost velkém rozsahu formou táborů na turistické základně Loreta, později pak pouze svých malých lokálních akcí. Pár měsíců před tím se odtrhla čtvrtá část, tzv. žateckých klubů.?


     A co se změnilo nyní, že se SKSK ČR znovu obnovuje?


     Dá se říct, že čas nyní nazrál a ukázalo se, že některíé z aktivit, které od SKSK ČR převzal ICOK, mohou lépe probíhat opět pod SKSK ČR. Např. na Bambiriádě jsem zjistili, že název Informační cnetrum oddílů a klubů mpc neláká děti přijít si do expozice zasoutěžit anaopka láká rodiče k různým dotazům, které ale nesouvisí s naší expozicí. Přejmenovávat kvůli tomu zaběhlý ICOK, který je už určitou značkou na Internetu, by asi nebylo nejlepším řešením. A tak druhou možností, která se nabídla, bylo obnovení SKSK ČR, které bylo zrušeno jenom na půl. Nebyl urušeny jeho stanovy na MV ČR ani IČO na statistickém účadu. Takže k obnovení stačí pouze obnovit registraci na finančím úřadu.


     SKSK ČR ale změnila stanovy. Místo náčelníka má předsedu. Co se změní v její činnosti?


     Činnost SKSK ČR se opravdu oproti původnímu období změní. Zatím co tenkráte bylo SKSK ČR cíleno téměř výhradně na děti do 15 let, nyní se otevírá mládeži. Necháváme zde možnost činnosti klasickcýh dětských klubů, ale protože jich stále ubývá, orintujeme se i na mládežnické kluby s téměř libovolnou smysluplnou činností.


     Deset let jsi stál v čele SKSK ČR jako náčelník. Nyní se této funkce v roli předsedy ujímá Pavel Kvapil. Proč?


     Mojí hlavní parketou je Informační centrum oddílů a klubů. Obnovené SKSK ČR vnímám jako spolek, kde chci působit hlavně v jeho pražské oblasti. Na ústředí samozřejmě rád pomůžu, ale plánuju se zde hlavně zaměřovat na odchování mladých vedoucích a funkcionářů. Je-li nyní s mým jménem spojován ICOK, určitě bude dobré, bude-li SKSK ČR spojováno s jiným jménem, aby nebyly aktivity SKSK ČR a ICOKu vzájemně zaměňovány, jako se to občas stávalo v období, kdy jsme stál v čele obou těchto sdružení.


     Kam tedy bude nyní SKSK ČR směřovat? Jaké jsou jeho hlavní cíle?


     SKSK ČR se chce profilovat více jako mládežnická organizace, než jako dětská organizace. Nyní se v něm formují dvě oblasti. Oblast Praha, do které se vrací neinternetové činnosti, které převzal ICOK od SKSK ČR v roce 2003 a oblast středních Čech, která je prezentována hlavně knoflíkovou kopanou. Pražská oblast má nyní na svém programu deskové hry, natáčení amatérských filmů a spolu s TJ ORS a ICOKem provoz CVČ Kamarád.

  • Autor: Fencl Martin - Marťas
  • Datum publikace: 10.07.2008
  • Článek zařazen do: Volný čas
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 2372 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0032 sec. | Aktuálně máme v databázi 8398 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha