Již po deváté se letos konala soutěž a konference JuniorInternet, z které se stala mezinárodní akce.
V sobotu se sešli mladí internetoví nadšenci na Fakultě humanitárních studií UK na 9. ročníku JunirInternetu.
O úvod konference se postaral její autor a hlavní organizátor Jiří Peterka mladší a hned potom představil Jaroslav Winter Březen - měsíc Internetu, v rámci něhož JuniorInternet probíhá.
Následovalo vyhlášení výsledků internetových soutěží ve všech kategoriích. V JuniorWebu v kategorii do 15 let vyhrál patnáctiletý Jan Nohejl s webem mikroblogy.cz a nad 15 let osmnáctiletý Ondřej Machala se stránkou onlineprodej.cz.
V JuniorProjectu vyhrál kategorii do 15 let patnáctiletý Valentino Todarelo s literárním serverem piste-povidky.cz a kategorii nad 15 let sedmnáctiletý Antonín Šebík s projektem vseohw.net. Mezi vyhlášováním výsledků se losovala i tombola, v které vyhrávali účastníci hodnotné ceny, které věnovali sponzoři.
V JuniorDesignu vyhrál kategorii do 15 let Filip Rojík, jehož prezentace najdete zejména na stránce www.zedjunior.com. Kategorii nad 15 let vyhrála šestnáctiletá Nela Pokorná, jejíž prezentace najdete na http://www.perfect-dreams.ic.cz/art1.jpg.
JuniorErb vyhrál ve starší kategorii osmnáctiletý Jan Kramář, který se podílel na stránce http://www.kojetin.cz/. Čvtrnáctiletý Miloš Havlíček vyhrál mladší kategorii neoficiáními stránkami Dolní Cerkve, které natolik zaujaly i starostu, že dostal nabídku se podílet i na oficiálních stránkách.
JuniorText vyhrál sedmnáctiletý Ondřej Mergl povídkou Internet ? dobrý sluha, zlý pán, která je sestavena pouze ze slov začínajících na písmena P a S. V této kategorii byl oceněn speciální cenou poroty i čtrnáctiletý sluchově postižený Bohuš Vlačuha z Valašského Meziřičí.
Novou kategorii JuniorMobil vyhrál sedmnáctiletý Adam Lysák s projektem Bluetooth File Manager, který umožňuje zjednodušené sdílení souborů mezi mobilními telefony.
Dále následovaly prezentace jednotlivých vítězů. Michal Klembara představil, jak probíhal JuniorInternet na Slovensku, kde byl dvoukolový. Druhé kolo probíhalo na konferenci, kam byli pozváni nejlepší z 1. kola.
Pavel Vichtera představil projekt SaferInternet. V jeho rámci se zúčastnili mezinárodního diskusního setkání Kamil Zeman a Petr Mánek, kteří o této akci pohovořili.
Po skončení prezentace vítězů následovala přestávka na oběd. V polední přestávce nejvíce probíhal veletrh projektů, v rámci nějž se prezentoval i eKamarád, který má nový redakční systém pro magazín, jehož autorem je Jiří Špaček, který zde soutěžil ještě s připravovanou internetovou televizí a Tiskovou agenturou mladých eKamarád, jejíž nová podoba také zatím ještě není zcela dokončena.
U stolku eKamaráda se zastavilo pár návštěvníků, kteří se informovali o možnosti publikovat v Magazínu eKamarád a dostali poměrně podrobné informace. Odnesli si i informačné letáčky.
Veletrh projektů byl dobrým nápadem a byl o něj poměrně velký zájem. Ve zbytku polední přestávky byly stolky s prezentacemi jednotlivých projektů doslova v obležení zájemců.
Odpolední program byl rozdělen tradičně do sekcí. V té pro mladší účastníky se soutěžilo o ceny. Mezi dvěmi soutěžemi, které probíhaly, byla přednáška Kamila Zemana o webovém designu. Velký zájem byl o soutěže i přednášku.
První soutěž vedl Adam Hazdra a probíhala formou kvízu, v jehož rámci soutěžící odpovídali na třináct otázek zvedáním lístků s písmeny A, B a C. Soutěž měla tři absolutní vítěze, kteří zodpověděli všechny otázky správně. Ceny se ale dostaly i na ty, kdo měli jednu a dvě chyby.
Druhou soutěž vedl Patrik Rajs a u jím položených otázek záleželo na rychlosti. Zde více excelovali tři soutěžící, kteří vyhráli po dvou cenách. Pak dávali pořadatelé šanci také ostatním.
Sekce pro mladší byla kratší, a kdo chěl, mohl po jejím skončení přejít do hlavní sekce, kde ještě probíhaly přednášky. Karel Sasín přednášel o programování pro mobily, Josef Šíma a David Biksadský o Seznamu, Pavel Kunert představil pozadí eshopu CzechComputers, David Antoš přednášel o komunitách na světovém webu. Slovo dostala i burza internetových projektů a po ní pokračovaly zbylé přednášky. Radim Hasalík hovořil o blozích a jejich perspektivách. Jejich trend jde od textových blogů přes obrázkové blogy k video blogům. Program konference zakončila přednášky Lukáše Stibora o reklamních systémech na českém i světovém Internetu.
Ještě jsem nezmínil, že Jirka Peterka, stejně jako loni, zakončil dopolední program hrou na Internet. Při ní se posluchači zapletli do klubek provázků, čímž si názorně demonstrovali vznik Internetu a propojování jeho jednotlivých serverů.
Se skoro hodinovým zpožděním Jirka Peterka zakončila zajímavou konferenci. Kdo chtěl, mohl využít občerstvení a podiskutovat s ostatními. Následovala neformální diskuse k navazování kontaktů a pokračoval veletrh projektů, který ale probíhal hlavně po obědě, protože nyní již někteří účastníci odcházeli.
Jsem zvědavý, co přinese za rok jubilejní desátý JuniorInternet. Věřím, že nějaká novinka, jako byla doposud vždy, bude.
Sdílet na Facebooku
© Stránka vygenerována za 0.0027 sec. | Aktuálně máme v databázi 8398 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz
Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha