Rubriky

Vyhledávání v článcích
Co hledáte ?



Provozuje:
icok


ikonka partnera
ikonka partnera
Dnes má svátek Albert je čtvrtek 21.11.2024



Novinky





Magazín eKamarád vás vítá
Přinášíme vám zpravodajství ze světa dětí a mládeže. Chcete se i vy podělit s ostatními o své zkušenosti či nějak pobavit naše dětské čtenáře? Není nic jednoduššího. Přidejte se do naší kamarádské rodiny a napište nám na email redakce8(Z)ekamarad.cz
(Místo (Z) napište @).

Kuchařka In - Line - 2. část

Přinášíme vám pokračování této zajímavé in line kuchařky. Dnes už budete konečně vědět vše potřebné.

V tomto článku byly použity informace ze serveru
www.inline-online.cz

     7. krok: Nejprve plánujte.

     Kolečka jsou nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje výkonnost brusle.

     Většina rekreačních bruslí je prodávána s kolečky střední velikosti. To zamezuje tomu, aby jel bruslař příliš rychle, což odpovídá použití při úrovni, běžné pro začátečníky. Ovšem pokud se bruslař zlepšuje, může chtít zkusit rychlejší kolečka než původně dodaná.

     Většina rekreačních bruslí je vyrobena s rámem, do kterého lze namontovat větší kolečka. Avšak zvětšování velikosti,které je omezeno rámem, může být jen minimální. Bruslař se může vyhnout tomuto problému tak, že si koupí fitness brusle, na kterých je náhrada malých koleček většími možná téměř vždy.

     8. krok: Nasaďte si chrániče!

     Inline bruslení je bezpečný sport. Pravděpodobnost zranění při bruslení je nižší než u cyklistiky a basketbalu. Používání chráničů může omezit riziko většiny zranění při inline bruslení, kterými jsou hlavě různé škrábance a podlitiny (samozřejmě kromě důležité výjimky, kterou je zranění hlavy). Je nevyhnutné, aby byla vždy nošena helma. Největší chyba, kterou může bruslař udělat, je ustoupit od koupě helmy. Pro začátečníky je nejvíce zranitelným obdobím doslova pár prvních krůčků. Kupte dobře padnoucí helmu ihned při koupi bruslí. Při bruslení je vždy noste a to bez ohledu na to, jak moc se v bruslení zlepšujete.

     Ostatní chrániče jsou také důležité. Nejčastěji se vyskytují zranění rukou, zápěstí a předloktí. Chrániče zápěstí vám mohou pomoci vyhnout se nebo minimalizovat tato zranění. Chrániče kolen a loktů by měly být také nošeny.

Doporučujeme používání všech ochranných prostředků, protože každá jeho část pracuje nejefektivněji v kombinaci se všemi ostatními.

     9. krok: Kupte si brusle.

     Kvalitní inline bruslí jsou prodávány rozmanitými maloobchodníky. Existují speciální inline obchody, které přináší velmi široký výběr značek, modelů a velikostí. Ty mají obvykle dobře informovaný personál, který zodpoví vaše otázky a nabízí širokou paletu speciálních položek, oblečení a dílů. Obvykle mají servisní oddělení. Velké prodejní řetězce se sportovní zbožím mají také dobrý výběr a většinou mají personál schopný odborné pomoci. Hypermarkety obvykle přináší méně drahé značky a obvykle nebudou mít personál vyškolený speciálně na prodej inline bruslí.

     Zákazník, který nakupuje inline brusle, by měl sledovat stejná měřítka jaká jsou používána při koupi jakéhokoliv jiného produktu. Musíte vědět, co kupujete, musíte se v obchodě cítit příjemně a musíte být spokojeni s obsluhujícím personálem. Ujistěte se, že i po zakoupení bruslí bude zajištěna odborná pomoc (pokud bude potřeba) a že zaplatíte rozumnou cenu.

     10. krok: A běžte si užít legraci!

     Inline bruslení je skvělá cesta ke kombinování tréninku a zábavy. Je to sport vhodný pro každý věk, který může být provozován téměř kdekoliv. Takže seberte kamaráda nebo člena rodiny, běžte ven a bavte se na svých nových bruslích!

     Doporučujeme znát - Inline paragrafy v ČR

     Víte, jak je v českém právu upravena problematika inline bruslení na pozemních komunikacích? Pokusili jsme se pro Vás vyhledat právní předpisy týkající se bruslení v těchto zemích.

     Práva a povinnosti inline bruslařů na pozemních komunikacích v ČR jsou popsána především v zákoně o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb. ve znění zákonů č. 60/2001 Sb., č. 478/2001 Sb. a č. 62/2002 Sb. Přesné citace tohoto zákona v tomto článku jsou vyznačeny kurzívou.

     Ze zákona vyplývá, že bruslař je chápán jako chodec a na cyklostezkách také trošku jako cyklista.V § 2 písm. j výše uvedeného zákona je přímo řečeno, že pod pojmem chodec se mj. rozumí i osoba, která jede na kolečkových bruslích.

     Paragrafy, které ošetřují chůzi (a také tedy jízdu na bruslích), mají číslo 53 až 56. Pravděpodobně nejdůležitější je pro nás § 53, z něhož uvádíme některé odstavce týkající se bruslařů:

(1) Chodec (bruslař) musí užívat především chodníku nebo stezky pro chodce.

(3) Kde není chodník nebo je-li neschůdný, chodí (bruslí) se po levé krajnici, a kde není krajnice nebo je-li neschůdná, chodí (bruslí) se co nejblíže při levém okraji vozovky. Chodci (bruslaři) smějí jít (bruslit) po krajnici nebo při okraji vozovky nejvýše dva vedle sebe. Při snížené viditelnosti, zvýšeném provozu na pozemních komunikacích nebo v nebezpečných a nepřehledných úsecích smějí jít chodci (jet bruslaři) pouze za sebou.

(4) Je-li zřízena stezka pro chodce a cyklisty označená dopravní značkou “Stezka pro chodce a cyklisty”, nesmí chodec (bruslař) ohrozit cyklistu jedoucího po stezce.

(5) Je-li zřízena stezka pro chodce a cyklisty označená dopravní značkou “Stezka pro chodce a cyklisty”, na které je oddělen pruh pro chodce a pruh pro cyklisty, je chodec (bruslař) povinen užít pouze pruh pro chodce. Pruh vyznačený pro cyklisty může chodec (bruslař) užít pouze při obcházení, vcházení a vycházení ze stezky pro chodce a cyklisty; přitom nesmí ohrozit cyklisty jedoucí v pruhu vyznačeném pro cyklisty.

(8) Osoba pohybující se na lyžích, kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení nesmí na chodníku nebo stezce pro chodce ohrozit ostatní chodce.

     Poznámka: Nesmět ohrozit znamená povinnost počínat si tak, aby jinému účastníku provozu nevzniklo žádné nebezpečí.

     V § 57 odst. 7 (týká se jízdy na jízdním kole) se navíc praví, že jízdní pruh pro cyklisty nebo stezku pro cyklisty může užít i osoba pohybující se na lyžích nebo kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení. Přitom je tato osoba povinna řídit se pravidly § 57 odst. 3, 5 a 6, která říkají téměř totéž co výše uvedený odst. 8 z § 53. Z toho všeho tedy plyne, že na cyklostezce s pruhy pro chodce a cyklisty může bruslař využívat obou těchto pruhů, jen nesmí ohrozit chodce ani cyklisty.

     Majitele koloběžek upozorňujeme, že z hlediska zákona jsou považováni za cyklisty. Proto pro ně platí zvláštní paragrafy zákona, které upravují jízdu na jízdním kole.

     Zdroj: Mgr. Marek Blaha
    
http://www.inline-online.cz/

  • Autor: Šťoura
  • Datum publikace: 14.02.2004
  • Článek zařazen do: Volný čas
  • Počet komentářů ke článku: 0 přidat komentář
  • Článek si přečetlo 4072 čtenářů

    Sdílet na Facebooku

© Stránka vygenerována za 0.0030 sec. | Aktuálně máme v databázi 8398 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz

Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha