Není to tak dávno, co se dražily licence na provoz sítě mobilních telefonů 3. generace. U nás je bude provozovat Radiomobil a Eurotel.
Společnosti Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. (MEI) a Matsushita Communication Industrial Co., Ltd. (MCI) známé především výrobky značek Panasonic a Technics, spolu s firmou NEC Corporation (NEC) oznámily první výsledek ve společném vývoji platformy pro třetí generaci mobilních telefonů (3G) a příslušných softwarových aplikací.
Ve svém prvním veřejném prohlášení od vzniku vývojové aliance v srpnu minulého roku firmy Matsushita a NEC oznámily dokončení vývoje základní architektury platformy 3G. Ta bude základem pro budoucí 3G telefony těchto společností a počítá se i s případným licencováním zájemcům z řad ostatních výrobců.
Matsushita a NEC se též zaměřily na vývoj softwarových aplikací. Pro tyto účely bylo v Jokohamě zřízeno společné vývojové středisko "3G Mobile Collaboration Office".
Toto oznámení je prvním krokem globální strategie firem Matsushita a NEC pro vývoj třetí generace mobilních telefonů. Obě společnosti budou nadále pokračovat v celosvětové obchodní spolupráci na poli technické standardizace, vývoje technologií a tvorby softwarových aplikací pro mobilní telefony.
Přehled základních bodů zprávy
Společné vývojové aktivity
1. Základní architektura / rozhraní
Použití dvou procesorů rozděluje komunikační a aplikační funkce do dvou nezávislých bloků. Matsushita a NEC společně vypracovaly standard pro rozhraní spojující komunikační a aplikační procesor. K hlavním výhodám takového uspořádání patří:
a) zjednodušení vývoje - použití dvouprocesorové konfigurace znamená, že vývoj a přizpůsobování softwaru pro komunikační a aplikační CPU může probíhat nezávisle na sobě a tedy jednodušeji.
b) Možnost bez omezení přidávat své vlastní aplikační funkce - standardizované rozhraní umožňuje prodejcům vytvářet vlastní aplikace pro komunikační CPU.
2. Využití architektury
Obě společnosti vypracují detailní plány využití základní architektury v mobilních telefonech třetí generace. Telefony 3G budou předběžně uvedeny na trh v druhé polovině fiskálního roku (končícího v březnu 2003). Počítá se též s licencováním této platformy dalším výrobcům mobilních telefonů, aplikací a čipů.
3. Architektura na principu LSI
Architektura je založena na principu System LSI (Large-Scale Integrated circuits). Matsushita a NEC spolupracují při vývoji nové platformy s celou řadou výrobců polovodičových součástek.
Japonská Matsushita Electric Industrial, Co., Ltd. (NYSE : MC), známá v České republice svými produkty značek Panasonic a Technics, je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti vývoje a výroby elektronických zařízení pro spotřebitele i pro průmyslové použití. Matsushita je v České republice reprezentována svým obchodním zastoupením Panasonic Czech Republic, spol. s r. o.
Japonská společnost patří k největším zahraničním investorům v České republice díky své plzeňské továrně na výrobu televizorů (Matsushita Television Central Europe, s.r.o.). Firma nedávno zahájila výrobu v dalším závodě v Pardubicích (Matsushita Communication Industrial Czech, s.r.o.), který vyrábí mobilní telefony a autorádia značky Panasonic.
Na adrese www.panasonic.cz můžete navštívit webové stránky společnosti Panasonic Czech Republic, s.r.o. Na adrese www.panasonic-europe.com můžete navštívit webové stránky společnosti Matsushita Electric Europe.
Sdílet na Facebooku
© Stránka vygenerována za 0.0046 sec. | Aktuálně máme v databázi 8398 článků
práva na články náleži jejich autorům, provozovatel magazínu nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené prohlížením těchto stránek.
Magazín provozuje ICOK (administrátor Miloslav Fuček)
http://icok.icok.cz | http://wwww.mfsoft.cz
Bazény na míru | Bennewitzovo kvarteto | Lady XL Fashion | Optika v Praze | Světové brýle.cz | Inspiro ERP systém | Bezpečnostní poradce | Fass-Hasicí technika | Dukla - Atletika | Dukla Praha